Czy opłaca się podjąć pracę na morzu bez doświadczenia?

Szukając pomysłu na siebie i swoje życie, myśli się nieraz o tym, co bardziej oryginalne. Pracę na morzu wybierają nieliczni, jeśli wziąć pod uwagę ogół pracujących ludzi. Zajęcia oryginalne są ciekawe – to ich atut. Zatrudnienie na statku znajdzie się i nie mając doświadczenia. Jednak czy to się opłaca?

Praca na statku – nowość i przygoda

Nawet jeśli będzie się wykonywać najbardziej prozaiczne prace, to jest to jednak przygoda. Decyduje o tym morska sceneria, pływające miejsce pracy oraz nowość. W takiej pracy wszystko jest nowe. Same jej warunki są inne niż przy pracy na lądzie. Niekoniecznie jednak jest to zaletą, bo chodzi o to, że nie można opuścić na dłużej statku w czasie rejsu, brak jest kontaktu z rodziną. Choć praca na morzu bez doświadczenia jest łatwa do znalezienia, to warto przemyśleć taką możliwość. Dla osób pracowitych, dobrze znoszących rozłąkę z bliskimi, jest to atrakcyjna propozycja.

praca na statku bez doświadczenia
Autor zdjęcia: archer10 (Dennis) 142M Views

Zarobki przy pracy na morzu bez doświadczenia

Zarobki będą zależeć od tego, pod jaką płynie się banderą. Z reguły jednak nawet przy prostych pracach da się godziwie zarobić. Nie jest potrzebne doświadczenie do tego, by obsługiwać gości, sprzątać czy pomagać w kuchni. W przeliczeniu na złotówki można zarobić nawet kilka tysięcy miesięcznie. To oznacza, że praca na morzu bez doświadczenia będzie bardziej opłacalna niż to samo zajęcie wykonywane na lądzie. Oceniając opłacalność, trzeba też uwzględnić, że wyżywienie i nocleg ma się gratis.

Pod względem finansowym praca na statku to dobry wybór. By jednak ocenić opłacalność jej podjęcia, warto upewnić się, że jej specyfika będzie odpowiadać. Jeśli tak jest, to warto ją podjąć. Będzie to przygoda, a przy okazji uda się zgromadzić większą kwotę pieniędzy. Przyda się ona na start w dorosłe życie albo na sfinansowanie większego wydatku. Może to być praca na pewien czas albo i na stałe, jeśli się spodoba.